Україні потрібна європеїзація правил дорожнього руху

Шлях України в напрямку Європи — це не тільки великі реформи, подолання корупції і економічне зростання, але також зміна десяток тисяч законів таким чином, щоб наблизити їх до європейських стандартів. Кожен з них окремо — це звісно дрібниця, якою на перший погляд не варто перейматися: мовляв, у країні війна, а ви тут про велики і ролики. Однак з таким підходом, на жаль, далеко не заїдемо. Зміни в країни і практичний вимір євроінтеграції починається з дрібниць, таких як ось ця — зміна закону про дорожній рух.

На відміну від законодавства про запобігання корупції, захист персональних даних чи охорону прав меншин, які є частиною європейської законодавчої бази, яку Україна просто МУСИТЬ прийняти, закон про дорожній рух – наша внутрішня справа.

Чи будуть в Україні велодоріжки як у Європі — чи культ автомобіля (найкраще дорогого, крутого) як в Росії — це вже справа самої України, її репутації і якості життя самих українців.

Європейські правіла дорожнього руху передбачають зовсім інший пріоритет учасників руху, ніж це зараз є в Україні: Спочатку пішохід, потім велосипедист і ролерист, далі — громадський транспорт, а на кінці автомобіль

Звичок і інфраструктури не зміниш за рік чи навіть п’ять. Однак закон змінити можна. І таким чином показати, що Україна не те що наздоганяє Європу, але в деяких питаннях іде на випередження. Приймає закони, які навіть більш прогресивні, ніж в тій же Польщі чи Литві. Для цього потрібно небагато — просто викинути старий, совковий закон у сміття і навіть не пробувати вносити до нього змін, а замість цього — просто перекласти на українську мову в цілому і без застережень словацький закон — і коли треба, вже потім вносити до нього зміни. Саме так, зрештою, свою євротрансформацію проводили словаки в 1998-2004 роках, коли наздоганяли сусідів після сумних років “мечіаризму”.

Джерело – Порт Європа

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s