Результат невеликої громадської ініціативи “наукових пікніків”

Польскі Центри науки добре відомі як всередині країни, так і туристам з закордону, попри те, що вони не є унікальним польським винаходом (тисячі таких центрів по всьому світу створені за взірцем Експлораторіуму у Сан-Франциско).

Наразі таких музеїв в Польщі нараховується 5 – Центр науки “Коперник”, “Хільверіанум” у Гданську“Хуманітаріум” та “Гідрополіс” у Вроцлаві, Центр сучасності “Млин знань” у Торуні.

Вони дійсно відіграють важливу роль у сучасному суспільстві, адже формують цікавість та повагу до науки,  спонукають суспільство на її підтримку.
Всі 5 музеїв мають власне обличчя. Безвідносно до того, в скількох цетрах ви вже встигли побувати, кожний наступний музей все одне відкриє вам щось нове.

У Торунському же “Млині знань” заповзялися та налагодити зв’язок шкіл з “переднім краєм” науки. Наприклад, одне з пропонованих лабораторних занять для старшокласників зосереджено на видобутку дріжджової інвертази та виявлення його ферментативної активності в людському організмі. Тема досить актуальна з огляду на розуміння причин низки захворювань та поширення тренду здорового харчування.

Тепер й Україна має чудовий шанс створити подібний центр.

Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 21 грудня 2016 року, підтримав рішення про створення Музею науки на базі об’єктів майна державної наукової установи «Українськийінститут науково-технічної експертизи та інформації», розташованого на вул.Антоновича, 180, в Києві.

На засіданні уряду міністр освіти і науки Лілія Гриневич згадала, зокрема, про Центр науки “Коперник” як одне з джерел натхнення.

Сподіваємося, Український центр науки не стане блідою копією своїх прототипів, а матиме своє, власне обличчя. Принаймні, вміння “опинилися з класною ідеєю у слушний час і в потрібному місті” ініціаторам не забракло.

До теми: Уметь видеть потенциального посетителя

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s