Репутація вартістю у 20 хвилин

Дивний збіг – майже одночасно в Україні та Польщі трапилися події з двома людьми, обидва з яких мають спільні риси: вони є публічними особами внаслідок політичної та медійної діяльності.
Разом з тим, є й принципова відмінність: в Україні йдеться про велику суму грошей, яку було витрачено на розкоші, натомість в Польщі ймовірно  відбулося щось занадто буденне та дрібне, як за українськими мірками, – “всього лише” порушення регламенту конкурсу.

З українським кейсом можна ознайомитися аж до дрібних детелей за допомогою пошукового запиту із ключовим словом “лещенкогейт“.

Польська історія є такою:
Відбувається конкурс на посаду керівника телекомпанії TVP, в ньому бере участь поточний президент TVP. Аж тут громадськість дізнається, що ймовірно Jacеk Kurski спізнився із подачею заявки аж… хвалин на 20 (20 хвилин! Скільки з нас аж настільки прискіпливо ставиться до дедлайнів?  Чи готові ми до такої самодисципліни?)
Адміністратори конкурсу й сам претендент вважають, що порушення не було.
Втім, різні публічні особи закликають скасувати неправомірну реєстрацію учасників і навіть готові звертатися із заявою в прокуратуру з цього приводу.

В українській історії теж певну роль зіграли саме 20 хвилин, яких начебто не було у фігуранта скандалу для пошуку кращого банку, аніж російський Сбербанк, з обслуговування в якому й почав розмотуватися ланцюжок в цій заплутаній справі.

Цікаві історії для співставлення, правда?
В Україні купа людей кинулася захищати новоспеченого власника  елітної нерухомості з аргументами “а хто тут святий?”, “зато він робить корисну справу”, “не треба заздрити” і т.і.
В польскому скандалі простору значно менше – потенційним порушникам можна закинути лише нехтування власним регламентом.

Звісно, масштаб історій все ж таки різний. Триватимуть вони, скоріш за все, неспівмірні терміни. Дедалі проводити аналогії, мабуть, стане значно важче.
Втім, може в Польщі й не спалахує аж таких гучних  та багатошарових скандалів саме тому, що правила мають серйозну вагу? Чи не це один зі шляхів подолання корупції, з якою так наполегливо й не дуже успішно бореться український персонаж?

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s