Українська “Мати Солідарності”

У 2010 році, після Смоленської катастрофи, в українських медіях з’явилася інформація про українське походження Анни Валентинович.

Вона загинула разом із Лехом Качиньським 10 квітня в авіакатастрофі під Смоленськом…

Кільканадцять місяців пізніше текст на цю тему текст з’явився у Польщі, у “Українському альманасі”, річнику української меншини. Попри це над Віслою такі одкровення були прийняті із недовірою, а часом – іронічними коментарями і просто кпинами.

Анна Валентинович і Лех Валенса, серпень 1980 року, Ґданськ. Звільнення Анни Валентинович, яка працювала на крані корабельні імені Леніна спричинила робітничий протест і страйк. З її звільнення почалася польська “Солідарність”

Анна Любчик прийшла у цей світ на вже неіснуючому хуторі, який приналежав селу Сінне (тепер – Садове) у недуже заможній, українській селянській родині Любчиків – Назара і Приськи з дому Пашковець.

Жодним відкриттям не буде констатація, що і сьогодні на польсько-українських стосунках лежить тінь минулого, часто – кривавого. Тому – не забуваючи про найтрагічніші події – варто будувати порозуміння на тому, що об’єднує? На таких постатях як Анна Валентинович: безсумнівно польська героїня із українським корінням.

Джерело – Історична правда.

Текст опублікований у номері 7-8/2016 часопису „Pamięć.pl”.

Втім, з точки зору застосування польського досвіду реформ, не так важливо походження Анни Валентинович, як урахування того факту, що відсутність Анни за “круглим столом” була  однією з найбільших помилок “Солідарності”. А отже, віддаючі належне українці, – пам’ятаймо: успішні реформи можливі лише за участі найзапеклішіх критиків!

 

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s