Безпека як цінність

Подорожучи дорогами Польщі не помітити шумопоглинаючі екрани вже майже неможливо: процес ще далекий до завершення, але такими екранами вже оздоблені великі ділянки принаймні на основних трасах.

12235035_10206858102305271_8112418911655998931_n

Здавалося б – що може зацікавити мандрівника в одноманітних зелених парканах?

Ми знайшли чим зацікавитися 😉 Якщо пригледітися уважно, паркани виявляються не такими вже й одноманітними. 12241208_10206858102545277_7329517586120982511_n

В них через рівні проміжки можна побачити двері. Щодо точності проміжків – це оцінка “на око”, вони виглядають однаковими, коли рухаєшся на звичній для траси швидкості.

Двері нас настільки зацікавили, що ми стали питати про їхне функциональне навантаження у поляків, які нас супроводжували.

Питання виявилося не таким вже й простим. Перша версія була: це проходи додому для  тутешніх мешканців. Її довелося відкинути. Ну, не можуть стежки та вулички за парканом бути такими рівномірними, по-перше. По-друге, навіщо робити виходи безвідностно зупинок та переходів?

Тоді ми гуртом знайшли правильну відповідь. Принаймні, вона є логічною.

Власне, ця правильна відповідь написана на самих дверях на зеленому тлі. Ці двері мають забезпечити евакуацію учасників дорожнього руху у разі екстреної потреби. Їх щільнсть, схоже, ретельно обрахована – навіть у випадку  найбільшої запруженості траси тісняви виникнути не повинно.

Чому на такм “дрібниці” варто звертати увагу? Звісно, у нас є всілякі ДБН, яких давно вже майже ніхто не дотримується. Наскільки в ДБНах передбачені засоби беспеки з огляду на те, що людське життя – найвища ціннсть, питання дискусійне. Вони ніколи широко не обговорювалися. Так само як безпека у нас досі загальновизнаною цінністю не вважається.

Простий приклад. В Одесі недалеко від залізничного вокзалу за два-три місяці на одній ділянці (!) довжиною декілька сотень метрів сталося вже 4 аварії зі значними травмами та численними смертями. Всім очевидно, що там просто необхідно відокремити зустрічні смуги. Всім очевидно. Конкретних дій нема.

Як показує практика, термін “реформи” попри загальне визнання необхідності їх в Україні, досі є доволі розмитим – різні люди під реформами розуміють різні, часто протилежні дії. Втім, ставлення до безпеки – це більше, ніж просто реформи. Це, щонайменше, реформи ментальності, від яких сально залежить успішність й решти реформ, й державності загалом. Чому саме – допоможе розібратися ця публікація:  Безпека російською мовою – місія неможлива?!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s