15 подій року, що найбільше вплинули на українців Польщі

Черговий матеріал “Простору“.
Можливо він не так стосується досвіду реформ.
Але це – сьогодення. Важливе сьогодення.

Рік зрад і перемог добігає кінця. Як і всі попередні, так і всі наступні, ці 12 місяців були нелегкими. Портал PROstir.pl пропонує згадати 15 подій, які в 2015 році мали значення для України й Польщі та для українців Польщі.

4. Польська допомога Україні, часто від українців Польщі

Пересічні поляки від початку російської агресії продовжують допомагати Україні й українцям. У 2015 році Польща продовжує підтримувати східного сусіда. У лютому в рамках «Проекту У» до України було відправлено вантаж на 100 тисяч доларів. Діти учасників АТО мали змогу пройти оздоровлення та відпочити в молодіжно-відпочинкових центрах на території Західнопоморського воєводства, а влітку діти із сімей українських військових приїжджали до Щецина на відпочинок.. Для постраждалих в Україні польська благодійна організація «Наші Мазури» розпочала гуманітарну акцію допомоги. Також українським військовим було передано ліки та машину швидкої допомоги та гуманітарний вантаж для біженців з Донбасу. І таких прикладів ще десятки.

7. Візит Анджея Дуди в Київ 

У грудні українську столицю з першим офіційним візитом відвідав президент Польщі Анджей Дуда. Експертні кола з обережністю оцінювали перше побачення польського глави держави з українським президентом. Але усі скептичні прогнози були розвіяні. Лідери держав не тільки обмінялися традиційною думкою про «стратегічне партнерство», а перейшли більш-менш до конкретних декларацій. Дуда запросив Україну на майбутній саміт НАТО у Варшаві. Польща надала Україні кредит на 1 мільярд євро. Також буде створена спільна литовсько-польсько-українська бригада. Окрім цього, відбудеться перезавантаження комітету президентів Польщі та України. Усе це якщо не говорить про 100% новий етап у польсько-українських відносинах, але точно дарує надію на позитивні зміни.

Читати повністю

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s