Чому поляки встали на захист демократії

В продовження теми нещодавніх ініціатив нового уряду Польщі варто звернути увагу на статю у виданні “Новое время” – Війна з “путінізацією”. Чому поляки встали на захист демократії.

Громадяни Польщі виступають проти дедалі більш авторитарного уряду, який відходить від європейських цінностей
Швидкість і методи встановлення контролю над спецслужбами і всіма гілками влади країни неабияк стривожили керівництво ЄС. Спікер Європарламенту Мартін Шульц оголосив, що дії керівництва ПіС «мають риси державного перевороту». Для людини, що займає такий високий пост, це дуже сильні слова. Тим більше, що сказані вони не про якусь африканську диктатуру, а про країну, що входить в ЄС і НАТО. У Варшаві образилися і зажадали вибачень. Шульц відмовився. Замість вибачень 19 січня Європарламент присвятить сесію обговоренню подій у Польщі.
….
Коментуючи події в своїй країні, він [Олександр Кваснєвський] вказав на те, що криза набагато ширша. «Це не тільки польська проблема. Щось подібне відбувається по всій Європі. Це проблема традиційної демократії, яка переживає кризу».
Реакція поляків «найгіршого сорту» розділилася. Одні поставилися до заяви лідера ПіС з усією серйозністю, подавши до суду колективний позов, в якому поскаржилися, що дійсно стали відчувати загрозу собі після слів Качиньського. Інші вчинили більш жорстоко, з гумором: у Польщі почали продавати значки та футболки з написами на кшталт «Я – поляк найгіршого ґатунку»
Втім, стаття варта того, аби прочитати її повністю.
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s