Робочі інструменти: мобільний телефон-смартфон + акумулятор, мобільний wifi-роутер і штрафні квитанції

Ця історія –  не польський досвід. Це – Латвія. Але принципи, закладені у систему, – такі самі, європейські. Як працює контролер. У чому полягає його функція. На чому грунтується ціноутворення. Якими є запобіжники від зловживань – наче все просто і зрозуміло.

Kostyantyn Andriyuk пише

Роботу латвійський паркувальний контролер починає з . . . перевірки паркомата. Перевіряється – ВСЕ, чи приймає паркомат купюри, монети, чи приймає кредитні картки. У Маріса є навіть спеціальна тестова кредитка, видана йому на роботі. Робиться це для того, щоб порушник не міг апелювати, мовляв я не винен, бо паркомат не видав мені чек.
Із робочих інструментів у Маріса – мобільний телефон-смартфон + акумулятор, мобільний wifi-роутер і звичайно – штрафні квитанції.

Якщо квитанції під лобовим склом немає, значить оплату здійснено по мобільному. Маріс заходить в систему свого мобільного, знаходить номер і перевіряє час паркування.
Знайшовши порушника контролер не поспішає і НЕ МАЄ ПРАВА ОДРАЗУ його штрафувати. Маріс робить фотографію, світлина потрапляє в спеціальну систему робочу програму телефона і від цього моменту САМЕ ПРОГРАМА РОЗПОЧИНАЄ зворотній 5-ти хвилинний відлік часу. Тобто, в порушника є ще 5 хвилин, щоб встигнути і продовжити оплату. Доки триває відлік часу, паркувальник НЕ МАЄ ПРАВА І НЕ МОЖЕ ФІЗИЧНО виписувати штраф. А між тим, Маріс часу не гає, крокує далі, перевіряючи наступних.
Опля, 5 хвилин вичерпано, Маріс робить ще одну світлину і лише тоді система ДОЗВОЛЯЄ йому виписувати штраф. Навіть якщо власник авто в цей момент повернеться, навіть якщо проситиме не виписувати йому штраф, навіть якщо він виявиться кумом, братом, сватом, внучатим племінником для Маріса – відпустити без штрафу його, той вже не має права! Навіть якщо він просто сяде в авто і втече – нічого йому не допоможе. Він уже в базі даних штрафників! Комп’ютерна система вже зафіксувала фото, відтак не виписування штрафу, для Маріса, кваліфікуватиметься, як корупція.
Ніяких нудних писанин, лише – номер, марка автівки, час і місце паркування. Квитанція у поліетиленовий пакет (захист від дощу) – все!
На оформлення квитанції для авта, яке запарковане з квитанцією часу – хвилина!
На авто, запарковане з оплатою по мобільному – півтори хвилини!

Штраф за протерміноване паркування в центрі Риги – 12 євро!
Ніяких контактів з водіями, ніяких сварок, суперечок. Хочеш сперечатися, вперед у муніципалітет!
Всі світлини Маріса, та його колег, зберігаються тривалий час на спеціальному сервері.
Всі пересування Маріса фіксуються за допомогою GPS в його ж робочому мобільному.
Всі маршрути Маріса фіксовані і йому заборонено відхилятися від них.
Ба більше, за роботою латвійських паркувальних контролерів стежать представники муніципальної служби безпеки з вікон немаркованих авто. Звісно, не постійно, але стежать. І Маріс, як і решта, про це знають, тому жодних думок про корупцію та хабарництво в їхніх головах навіть не з’являється!

І насамкінець, вкотре вже? – проста математика

На П’ЯТИМІЛЬЙОННИЙ Київ – 87 паркоматів…
На 700 тисячну Ригу – 260 паркоматів!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s