Транспортна система для мобільних та ощадливих

Публікація про співвідношення вартості проїзду в міському транспорті Варшави та Києва викликала гарячі суперечки у фейсбуці.  Важко українцям визнавати, що у нас не все гаразд, хочеться “пишатися” попри все 😉
Кажуть, що не можна порівнювати муніципальний транспорт та приватний. Що не можна порівнювати довгомірні  рухомі засоби та мобільні маршрутки. Згадують різницю в зарплатах, хоча вона лише доводить більшу доступність транпорту для поляків….

Багато хто готовий визнати, що громадський транспорт в Варшаві зручний, швидкий, може навіть дешевший за київський, але ж ніяк не дармовий.

Тому, мабуть, настав час поговорити про той транспорт, який в Варшаві є загальнодоступний, безпечний та справді майже нічого не коштує.

11779902_854180131286476_1549880912827629910_o

Так, йдеться про популярний в Європі міський вид транспорту – ровери.

Якщо ви маєте досвід застосування велосипеду як транспортного засобу в Україні, то навчитися  користуватися сервісом veturilo вам допоможе ця публікація у профільній групі Velo Media на фейсбуці.

Там же викладено цикл навчальних відео, які допомагають швидше зорієнтуватися у місцевих особливостях та відмінностях у правилах.

Віртуальна група проводить регулярні зустрічі на покатушках та у Centrum Wielokulturowe w Warszawie / The Multicultural Center in Warsaw. Там можна отримати поради досвідчених.

А далі – все дуже просто. Шукайте такі от станції, користуйтеся, отримуйте задоволення та заощаджуйте!

TIH1Ye9edD4

Маєте дітей? Сервіс veturilo нещодавно запровадив окрему програму  VeturilKo.

Звертає на себе увагу й цінова політика цього сервісу:

Pierwsze 20 minut jest bezpłatne! Kolejne
40 minut kosztuje złotówkę, druga godzina – 3 PLN, trzecia – 5 PLN, a za czwartą i każdą następną trzeba zapłacić 7 PLN. Maksymalny czas jednorazowego wypożyczenia to 12 godzin.
Uwaga! Brak zwrotu roweru po 12 godzinach pociąga za sobą karę w wysokości 200 PLN.

Тобто, тарифи продумані так, щоб людина намагалася повернути ровер на найближчій станції, а не брати його на весь день, аьи він простоював під дверима під час навчання чи роботи.

І якщо ви спробували бодай частину з запропонованих можливостей – то чи не варто прагнути, аби щось подібне стало доступним й в Києві?

Автор – Liudmila Yamschikova

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s